EN İYİ TİCARİ BİNA GÜVENLİĞİ İÇİN 3 PRATİK İPUCU

İnternette hiç ticari bina güvenliğiyle ilgili birkaç fikir araştıracak kadar meraklı oldunuz mu? Ne tür sonuçlarla karşılaştınız? Bu fikirlerin ne kadar faydalı olduğunu düşünüyorsunuz? Hiç bu ipuçlarından birini kendi işletmenizde uyguladınız mı? Muhtemelen fark ettiğiniz başlıca şeylerden biri, ticari binaların terör saldırıları, hırsızlık, vandallık veya işgal eylemleri için önemli birer hedef olarak görülmesidir. Burada sizi telaşlandırmak niyetinde değiliz, ama işletmenizin bulunduğu binanın karşı karşıya olduğu tehlikeleri ve tehditleri anlamanızın faydalı olabileceğini düşünüyoruz.  Düşmanlarınızı tanımak, onlara karşı daha iyi savaşmanızı sağlar. Aşağıda ticari binalarda en yaygın görülen güvenlik risklerini azaltmaya yönelik birkaç mantıklı yöntem sunuyoruz.

1. İpucu: Kendinizi Hırsızların, Teröristlerin Yerine Koyun

  • Mümkünse, binanızın etrafında, ön ve arka bahçesinde, yakındaki sokaklarda ve tüm mahallede yürüyün. Yerel güvenliği mümkün olduğunca kavramaya, çözmeye çalışın. Mahallede polis devriyesi olup olmadığına veya sokakta polisler olup olmadığına, boş otoparklar, terk edilmiş tesisler veya yetersiz aydınlatılan sokaklar olup olmadığına bakın.
  • Bölgenizde terör saldırılarına maruz kalabilecek devlet binaları gibi önemli resmi binalar var mı? Bölgenizde size komşu olan işletmelerin uyguladığı güvenlik önlemlerine hızlıca bir göz gezdirin.
  • Pencerelerinde görünür güvenlik kilitleri, demirler ve ızgaraları var mı? Peki güvenlik kameraları veya ışık sensörleri? Bunlardan hiçbirini göremezseniz, daha modern, görünmez güvenlik önlemlerine güveniyor olabilirler. Ve sizin de aynısını yapmanızı tavsiye ediyoruz. Onlara en iyi güvenlik uygulamaları hakkında tavsiyeler verebilecek güvenlik uzmanları ve çilingirlerle halihazırda irtibata geçmişlerdir.

2. İpucu: Binanızın Dışını Değerlendirin

  • Bu alan, izinsiz giriş yapanların gizlice girmesi ve hırsızlar ve teröristlerin uzak durması arasında fark yaratabilecek en önemli unsurdur. Hırsız, binanızın dışına kolayca girebiliyorsa, çalışanlarınız ve tüm iş ekipmanlarınız önemli bir tehdit altında demektir. Eğer giremiyorlarsa, binanızın dışındaki güvenlik seviyesi yüksek demektir.
  • Bulunduğunuz şehirdeki 24 saat açık bir çilingir ile irtibata geçebilir veya 24/7 Locksmith Finder gibi bir genel hizmetten faydalanabilir ve binanız için en gelişmiş güvenlik çözümleri konusunda tavsiye alabilirsiniz. Ayrıca, daha iyi sonuçlar almak için camlarınızı sağlamlaştırın ve HVAC havalandırma sisteminizi güçlendirin.
  • Binanızın estetik görünümünü koruyan, geçen kişilerin göremediği ve binanızı güvenli hale getiren hırsızlığa karşı koruyucu güvenlik amaçlı pencere filmi kullanın.

3. İpucu: Bütçenize Göre Yatırım Yapın

  • Aşırıya kaçıp ticari binalar için henüz piyasaya yeni sürülen en süslü, en pahalı ve en kompleks güvenlik cihazlarından ve tekniklerinden almak isteyebilirsiniz.
  • Ancak, bu gerekli olmayabilir. Bir güvenlik uzmanı ihtiyacınızın tam olarak ne olduğunu değerlendirebilir ve bütçe sınırlamalarınızı dikkate alarak en uygun çözümlerin neler olduğunu size söyleyebilir.
  • Binanızın güvenliğine yapacağınız bazı yatırımlar, uzun vadede enerji giderlerinizi azaltacaktır.

Kaynak: http://iciconstructioninc.com/3-practical-tips-top-commercial-building-security/