ISAF 2014 katılımcılarından… – ISAF

ISAF 2014 katılımcılarından…

ISAF 2014’e katılan değerli katılımcılarımız 4 gün boyunca devam eden fuar da yeni ürünlerini ve halihazırdaki ürünlerini ziyaretçileriyle buluşturdu. Katılımcılarımız fuar hakkındaki görüşlerini, deneyimlerini ve düşüncelerini bizlerle paylaştı.

Arma Kontrol
Yıldıray Atlı / Bölge Satış Koordinatörü

DSC04167Biz Arma Kontrol olarak 6 senedir ISAF’a katılımcı olarak gelmekteyiz.  Her geçen yılda ISAF’ın kalitesinin artarak devam ettiğini söyleyebilirim. Özellikle bu yıl fuar çok canlı olduğu için geri dönüşlerin beklentilerimizi karşılayacağına eminiz.

Firma olarak amaçlarımızdan biri de yurtdışına açılmak. Bu nedenle fuar öncesinde yurtdışındaki firmaların daha çok bilinçlendirilmesi, önümüzdeki ISAF için daha iyi olacağını düşünüyorum.

Gelen ziyaretçilerin yüzde 90’nı daha bilinçli. Gelen müşterilimiz genelde bayi sıfatında oldukları için ürünlerimizi biliyorlar ve ekstradan ürünleri tanıtmamız gerekmiyor. Bu da bizim için güzel bir artı oldu.

Kollu bariyer, mantar bariyer, yurt dışı için road blocker, yer tuzakları, trafik ekipmanları ziyaretçilerimize sunduğumuz ürünlerden birkaçı. Özellikle çevreye zarar vermeyecek ürünler üretmeye gayret gösteriyoruz. Bu işlerin duayeni Avrupalılar olsa da, Arma Kontrol olarak onlar kadar kaliteli üretim yapıp üçte bir fiyatına satıyoruz. Genel olarak Ortadoğu, Kuzey Afrika, Türkmen ülkelerine ihracat yapıyoruz ve fuarın bu yönelimimiz konusunda bize faydası büyük oldu.

Art Sistem
Serkan Kekik / Genel Müdür

DSCN8777ISAF her sene giderek büyüyen bir fuar. Bu durum da ISAF’ı Türkiye’deki diğer fuarlardan ayıran en büyük etkenlerden biri. Özellikle fuardaki yabancı misafirlerin yoğunlukta olması birçok katılımcı gibi bizim için de güzel bir durum.

Bu yıl Art Sistem olarak ISAF’ta IP teknolojilerimizi ön plana çıkarttık. Önümüzdeki dönemlerde kamera satışımızın yüzde 50’sini kapsamasını istediğimiz IP kameraların yanı sıra, araç tanıma, kantar tanıma, otopark sistemleri ve apartman sakinleri ile misafirleri ayırt edebilen geçiş kontrol hizmetlerimizi müşterilerimize sunduk.

Özellikle standımızda bulunan kendi üretimimiz Uranium yüz tanıma sistemimiz kişinin yaşını, cinsiyetini ve hatta psikolojik durumunu bile anlayabilme özelliği ziyaretçilerimizin ilgisini fazlasıyla çekti. Bu bakımdan ISAF 2014’ün bizim için başarılı geçtiğini söyleyebilirim.

Atek Kablo
Mehmet Can Akbaba / İthalat İhracat Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi

DSC_1564Fuardaki ilk izlenimim fuarın kalabalık oluşu ve katılımcıların doluluk oranı oldu. Boş standın kalmamış olmaması Marmara Fuarcılık’ın bu konuda iyi iş çıkarmış olduğunu gösteriyor.

1980’den beri sektörde yer alan bir firma olarak bu fuara katılmadan edemezdik. Telefon kabloları üretimiyle başladığımız bu işte şuan yangın ihbar kabloları, kamera kabloları ve fiber optik kablolar üretiyoruz. Geçen yıl Atek Profesyonel markası altında yaptığımız yatırımla yurtdışından kendi ithalatımız olan fiber optik ve network yan malzemeleri de getiriyoruz.

Fuar katılımcılarının profillerini göz önünde bulundurursak en çok ilgi çeken ürünlerimiz, kamera kablolarımız ve yangın ihbar kablolarımız oldu.


Aveka Algılama ve Kontrol Teknolojileri

Süha Akbaba  / Satış Müdürü

DSC_1364ISAF 2014 bizim için güzel geçti, alıştığımız ve bildiğimiz gibi bir yoğunluk vardı. Tahmin ediyorum ki herkes benim gibi memnundur.

Aveka olarak yaklaşık 5 senedir yangın algılama ağırlıklı ürünlerle fuara katılıyoruz. Son iki senedir de CCTV ve yeni getirdiğimiz NSC yangın algılama sistemleri gibi birçok ürün sunduk.

Aveka firmasıyla ISAF’ta 6. Fuarımız ve her geçen sene biz de ISAF ile birlikte daha iyiye gitmeye çalışıyoruz.

Bilgi Elektronik
Şebnem Oral / Pazarlama ve İ.K. Müdürü

DSC_1302Bu sene ISAF’a olan katılım geçmiş yıllara göre daha etkiliydi. Sanırım ülke imajımızdan dolayı Arap ülkelerinden gelen ziyaretçi oranında yükselme vardı. Özellikle üretici olduğumuz Teknim markamıza ilgi çok fazlaydı. Seneye Arap ülkelerinden ve Türk devletlerinden daha çok katılım olacağını tahmin ediyorum. Üretici olduğumuz için de pazarda kendimizi gösterebilmek bizim için çok kıymetli bir durum.

Önümüzdeki günlerde Galatasaray’a vermiş olduğumuz sponsorlukla son kullanıcıya daha yoğun bir şekilde ulaşacak Huawei markamızı fuar sayesinde tanıtarak gelen olumlu tepkileri görmek doğru yolda olduğumuzun göstergesi oldu.

Bircom
Can İlkhan / Ürün Yönetimi ve Direktör

DSC04200Fuar çok keyifli geçti. ISAF kendi alanındaki profesyonellerin geldiği doğru kişilerle buluştuğumuz bir fuar olarak bizi heyecanlandırdı. Geçen sene de aynı izlenimi almıştık ve bu sene de katılarak doğru bir karar verdiğimize kanaat getirdik.

Ziyaretçilerin çoğunun kendi alanıyla ilgili insanlar olması bizi sevindirdi. ISAF’ta birçok satış fırsatı yakaladık ve yeni bayiliklerle ilgili bilgiler topladık. Son kullanıcılar bile ürünlere bakıp öğrenmek, güvenlik ve intercom alanında olup bitenler hakkında bilgi sahibi olmak için gelmiş.

Fuarda en temel ürünümüz Çek cumhuriyetinde üretimi yapılan 2N markamızın IP intercom ürünleri oldu.

Bunlar hem kurumsal hem bireysel binalarda iç iletişimi ve geçiş noktalarındaki iletişimi kolaylaştıracak avantajlar sağlayan ürünler. Bu ürünler IP network üzerinde çalıştığı için binalarda öncelikle kablolama konusunda kolaylık sağlıyor. Tek bir ethernet kablosu ile hem çift yönlü görüntülü ve sesli iletişim kurabiliyorsunuz, hem de cihazlara elektrik verebiliyorsunuz. Ayrıca IP kamerası şeklinde çalışabilen bu ürünlerle, intercom üzerinden güvenlik amaçlı görüntü kaydı yapabiliyorsunuz. Hatta Verso adlı ürünümüzün gece görüş özelliği bile mevcut.

Bizim oluşturduğumuz fark; tek kablo üzerinden kolay kurulum ve diğer tüm güvenlik bileşenleriyle entegre şekilde çalışabilmek.

Cenova Güvenlik Sistemleri
Serhat Ensarioğlu / İş Geliştirme Müdürü.

DSC04164ISAF 2014’te beklediğimiz ve istediğimiz ilgiyi gördüğümüzü söyleyebilirim. ISAF’a gelen kişiler ağırlıklı olarak güvenlik sektörüyle ilgilendikleri için, ziyaretçi profilinden oldukça memnun kaldık.

Profesyonel IP kameramız olan ve aynı zamanda orta segmentte  yer alan TND marka kameralarımızı ISAF’ta ziyaretçilerimize sergiledik. Bunların dışında düşük orta segmentte Cenova marka ürünlerimizi ve Tayvan’dan distribütörlüğünü yaptığımız JVD firmasının NVR’larını da tanıtıma sunma fırsatı yakaladığımız için fuar bizim açımızdan verimli geçti.

EDS Elektronik
Osman Yıldız / Genel Müdür

DSC04225ISAF’ın ziyaretçi kitlesi genel olarak sektörün içinde olan insanlardı. Son kullanıcının az olması da bana göre fuarın kalitesini gösteren unsurlardan biri.
Fuar için yapabileceğim tek eleştiri sanırım ziyaretçilerin fuara ulaşımıyla ilgili. Bu konuda daha kapsamlı bir çalışma yapılabilir.

Fuarda Samsung ve EDS’nin ürünlerini katılımcılara sunduk. Standımızda Samsung kameraları ile ilgili hazırlamış olduğumuz çalışma ise ziyaretçilerin ilgisini fazlasıyla çekti. Samsung kameralarının piyasada bulunan kopyalarını ve orijinallerini yan yana koyarak sergiledik ve kullanıcıları bu konuda bilgilendirdik.

ISAF’ta şirketimizin destek programlarını ve çözüm ortaklığı yapısını müşterilerimize duyurma fırsatı yakaladık. Ayrıca birçok meslektaşımla bir arada olmak, fuar alanına gelen arkadaşlarla beraber bilgi paylaşımları yapmak ve dostluk bağlarımızı geliştirmek keyif verici bir duyguydu.

Fibaro Akıllı Ev Sistemleri
Teoman Küpeli / Yönetim Kurulu Başkanı

DSC04194Fuar bizim için baya yoğun geçti. Stant tasarımımız akıllı evleri yansıtan bir şekilde olduğu için her meslekten ziyaretçinin dikkatini çekti. Ayrıca standımızda ürünlerimizin çalışır demolarını sergiliyor olmamız ziyaretçilerin standımıza olan ilgisini de bir hayli arttırdı.

Standımızda bütün akıllı ev ürünlerimizi sergiledik; Aydınlatma kontrol noktaları, parlaklık ayarlayıcı kontroller, perde panjur motor kontrol modülleri,  su basma sensörü, duman sensörü, hareket sensörü gibi bütün ürünlerimizle fuara katıldık. Ayrıca en dikkat çeken çalışmalarımızdan biri olan intercom entegrasyonumuz; ev sahibi dünyanın neresinde olursa olsun, kapısı çaldığında telefonundaki ya da tabletindeki Fibaro aplikasyonuyla kimin kapıyı çaldığını görebilecek ve isterse kapıyı açabilecek.
Bu ürünlerimizin hepsini standımızda işlevsel şekilde gösterebilmek önceden de belirttiğim gibi bize olan ilginin artmasına ve fuarda kaliteli zaman geçirmemize sebep olan etkenlerden biriydi.

Hepsi Güvenlik
Tülay Yücesoy / Satış Müdürü

DSC04241Hepsi Güvenlik, PCC elektronik grubunun içinde donanım satan bir portal ve aynı zamanda bir şirket. Ürün gruplarımız ise analog ve daha ağırlıklı olarak IP donanım üzerine. Çünkü sektör analogdan IP’ye geçiş yapıyor. IP donanım konusunda profesyonel bir marka olan Huwatu ve analog donanım konusunda 3DEYES ve ICS markalarımız var.

Bunun yanında IP COAX dediğimiz analog altyapısını IP’ye çeviren çözümlerimizle, sektörün de tam ihtiyacı olan bu geçişe destek olmaya çalışıyoruz.

ISAF katıldığımız ilk güvenlik fuarı olduğundan bizim için önemliydi. Ziyaretçilerinin niteliği ise bizi memnun etti. Ayrıca yeni firmalarla tanışma ve farklı iş imkanları oluşturma şansını yakaladığımız için de memnun kaldık.

Kawai Güvenlik Sistemleri
Tuğrul Toprak / Güvenlik Ürünleri Ürün Yöneticisi

DSC04215Kawai 16 yıllık bir elektronik firması. Ses sistemi, uydu ve elektronik ev aletleri konusunda ithalatçı bir firmayken son 3 yılda güvenlik ürünlerini de bünyesine kattı. Analog, CCTV ve IP gibi piyasanın ihtiyacı olan güvenlik ürünleri ithalat ediyoruz.

Bu yıl ISAF’ta 4 kameralı  1.3 mp çözünürlükte olan HD NVR kitimiz ise en çok dikkat çeken ürünümüzdü.

Sanırım ISAF’ta yaşadığımız tek talihsizlik, bayilerimiz ve hedef kitlemizde bulunan müşterilerimizin uydu güncellemesinin yol açtığı iş temposundan dolayı fuarı ziyaret edememeleri oldu. Ziyaretçilerimizin katılımında bu sebeple bir düşüş olsa da gelen kişilerin sektörle ilgili olmaları bizi sevindirdi.

Mavili Elektronik Ticaret ve Sanayi A.Ş.
İpek Yavuz / Proje ve Satış Mühendisi

DSC04119Fuar bizim için oldukça iyi geçti. Katılımın yüksekliği ve ziyaretçi profili her sene ISAF’a katılma sebeplerimizin başında gelmekte.

Bu sene ISAF’a beam detektörlerimiz, yangın algılama detektörlerimiz, hemşire çağrı butonlarımız ve su kaçağı algılama detektörlerimiz gibi ürünlerle katıldık. Özellikle yüksek tavanlı mahallerde (hangarlar, depolar ve basket sahaları gibi) kullanılan beam detektörlerimizin reflektörlü modelleri ve alıcılı vericili modelleri müşterilerimizden yoğun ilgi gördü.

Ürünlerimizi bir kez daha sergileme imkanı bulduğumuz ISAF’a yine katıldığımız için mutluluk duyuyoruz.

Multitek Elektronik
K. Serdar Bozkurt / Satış Direktörü

DSC04161Fuar genel olarak iyi geçti. İstanbul dışında başka şehirlerden gelen ziyaretçilerin çokluğu da bizim için artı puan oldu.

Biz Multitek olarak 25 yıldır telefon santrali imalatı yapan bir firmayız. Bunun haricinde 15 yıldır da intercom akıllı ev otomasyon sistemleri imalatına devam ediyoruz. Şuanda da yaklaşık 8 aydan beri CCTV kapalı devre kamera sistemlerine bünyemize alarak ürün yelpazemizi genişlemiş bulunuyoruz.

Özellikle intercom sistemlerimizde maksadımız sadece kapıdan geleni görmek ya da kapıcıyla konuşmak değil, bloklar arası daireler arası her türlü komplike site çözümünü vermek ve duman / gaz detektörlerini kumanda ederek alarmla ilgili her türlü çözümü sunabilmek.

Ayrıca kendi imalatımız olan TC 70 adlı ürünümüzle, dairemizin içinde bulunan panjur, ışık, klima ve mediaplayer gibi birçok cihazı monitörümüz üzerinden ya da ipad ya da iphone üzerinden kumanda etme şansına sahibiz.

NFS Teknoloji
Handan Anar / Genel Müdür Yardımcısı

DSC_1837Fuar bizim için çok güzel ve aktif geçti. NFS Teknoloji olarak vermek istediğimiz mesajı verdiğimize inanıyoruz. Güvenlik sektöründe özellikle IP teknolojilerinin oldukça yaygınlaşmaya başladığı bu dönemde, sektöre liderlik ettiğimizi düşünüyoruz ve bu bağlamda ISAF’ta bulunmamız gerekiyordu. Ayrıca bu fuar IP teknolojileri konusunda yeni ürünlerimizi sunma fırsatı yakaladığımız bir fuar oldu. Bizi ziyarete gelen iş ortaklarımızla ve burada ürünlerini sunduğumuz üreticilerimizle birebir görüşmeler sağlamak bizim için ayrıcalıktı.

Bu sene bizim için network teknolojilerinde uzman olan Avaya’yı sunmak için fuarı beklediğimiz bir dönem oldu. Avaya’nın bu yıl itibariyle iş ortaklarımıza sunacağımız bir çözüm olduğunu düşünüyoruz.   Avaya’nın video kültürü de olması itibari ile IP CCTV projelerinde özellikle büyük ölçekli projelerde networkün kalbinde yer alması, bu projelerin çok daha verimli ve güvenli şekilde çalışacağının garantisi oluyor.

Son olarak şunu söylemek isterim ki, çözüm sunan firmaların ISAF’a daha fazla rağbet ettiğini gördüm. Önümüzdeki yıllarda son kullanıcıya daha fazla hitap eden bir fuara dönüşeceğini, stant alanlarının daha çok büyüyeceğini ve konseptin olumlu yönde değişeceğini düşünüyorum.

PCC Elektronik
Cem Özdemir / Yönetim Kurulu Başkanı

DSC04221Öncelikle belirtmek isterim ki ISAF oturmuş ve belli bir ihtisası kazanmış bir fuar. Fakat son 8-9 aylık dönemde gerçekleşen siyasi çalkantılar, seçim ve ekonomik durgunluğun insanların satın alma ihtiyaçlarını azalttığını ve bu durumun ISAF’a gelen ziyaretçi sayısında azaltma yaşattığını düşünüyorum.

Son zamanlarda ise sektörün ana lokomotifi CCTV’nin, analogdan IP’ye geçtiği önemli bir süreç yaşıyoruz. Bildiğiniz gibi iki farklı iş modeli arasındaki geçiş her zaman kolay olmamaktadır. Fakat bu değişimin birkaç yıl sonra farklı şeylerin önünü açacağına inanıyorum. Artık sektörde önemli olan noktanın bir ürün satmak ya da bir ürünün distribütörlüğünü yapmak değil, hizmet ve servisler olacağını düşünüyorum.

Fuarın da sektörün de bu yeni dinamikleri göz önüne alıp ona göre çalışmalar yürütmesi gerektiği fikrindeyim.

Retro Güvenlik
Murat Gündeğer / Yönetim Kurulu Başkanı

DSC04185Biz Türkiye’de 7 bölgede, 7 binden fazla bayiye hitap eden bir firma olmakla beraber, A HD, CVI ve TVI teknolojilerini Türkiye’ye ilk getiren firmayız. Bu yeni teknolojileri ISAF’ta müşterilerimize tanıtma fırsatı bulduk. İletişim sektöründe Yealink markasının distribütörlüğünü yapıyoruz ve fuarda da bu markanın tanıtımını gerçekleştirme fırsatı yakaladık.

Yakın gelecekte HD teknolojisinin ön planda olacağını düşünüyorum. HD teknolojisi ise E-HD, TVI ve CVI olarak 3 ayrı dala ayrılmış durumda ve Retro güvenlik olarak bu 3 teknolojiye de sahip olmanın verdiği avantajları yaşıyoruz.

Fuarda sergilediğimiz ürünler ağırlıklı olarak HD CVI ve IP ağırlıklı ürünler. Bünyemizde birçok ürün barındırmamıza rağmen müşterilerimizin kafalarını karıştırmamak için bu iki konulu ürünle fuara katıldık.

Fuardaki katılımdan da memnunuz çünkü birçok bayimizle bir arada olma fırsatı yakaladık.

Sensonet Teknoloji Elektronik ve Bilişim Hizmetleri
Süleyman Soğuktaş / Genel Müdür

DSC_1578Bizim için fuar gayet başarılı geçti. Gelen ziyaretçilerin birçoğu nitelikli insanlardı. Bu yüzden de yeni GST markamızın lansmanı için ISAF doğru bir seçim oldu. Standımıza gelen katılımcılar ve ziyaretçiler özellikle yangın konusunda çok isteklilerdi. Bu alanda da hedefimiz sadece Avrupa’da değil, dünyadaki en hacimli distribütör olabilmek.

Samsung’da, hem Türkiye’de hem de Avrupa’da en hacimli ciro yapan distribütör konumundayız. Biz firma olarak bir işe girdiğimizde yarım yapmayı sevmiyoruz. Girdiğimiz alanda o alanın lideri olmamız gerektiğini düşünüyoruz. Sensonet olarak güvenlik alanında lider pozisyonundayız ve bu noktadan sonra yangın konusunda da birinci olmayı hedefliyoruz.

Yaklaşık 12 senedir GST markası pazarda olmasına rağmen iki senedir farklı sebeplerle temini yapılamamıştı. Şimdi ise arkasında Sensonet ile beraber pazara tekrar çıkınca gösterilen ilgi yüksek oldu.

Fuarlar eskiden ürün lansmanı yapılan yerlerken artık lansmandan çok ilişki geliştirilebilen bir yer haline gelmekte. Bu sebeple ISAF’a katıldığımız için mutluyuz.

Signalway
Jian Zhou / Yurtdışı Departman Müdürü

DSC04190Bu yıl ISAF’a ilk defa katıldık.

Buradaki fuar Pekin’deki fuarlar gibi gayet başarılı. Video gözetim sektörü bu bölgede oldukça aktif olduğu için bizim gibi yurtdışından birçok firmanın katılması ve onları burada görmek güzel bir durum.

Bizim ürün gurubumuz trafik ışıkları uygulamaları aplikasyonu, hız uygulamaları, yüz tanıma sistemleri gibi profesyonel alanları kapsamaktadır. Fuarda en çok ilgiyi gören ürünlerimiz trafik polislerine yardımcı olan hız ve trafik ışıkları uygulamaları oldu.

Sonuçlardan da son derece memnunuz. ISAF bizim için güzel geçti diyebilirim.

Tesan İletişim A.Ş.
M. Rüştü Arseven / Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

DSC_1729Fuar’ın ilk günü hava şartları sebebiyle biraz zayıf geçti fakat diğer üç gün gayet yoğundu. Standımız ürünlerimizi iş ortaklarımızla paylaştığımız için sürekli dolu vaziyetteydi. Bu sebeple fuar bizim açımızdan son derece verimli geçti.

Yurtiçinde ve yurtdışında genel olarak birçok fuarın giderek kan kaybetmesine rağmen güvenlik sektörüyle ilgili gerçekleştirilen fuarlar güçlerine güç katıyor. ISAF da bu fuarlardan bir tanesi. Ayrıca ziyaretçilerin kalifiyeli olması, katılımcıların seçkin firmalardan oluşması, farklı ürünlerin ve yeni teknolojilerin sunulması, bu zenginliği etkileyen faktörlerden.

Tesan olarak fuara birçok markayla katılmamıza rağmen ağırlıklı olarak IP güvenlik kameralarını bünyesinde bulunduran Lilin markası ve kendi üretimimiz olan Ttec markasının analog ve IP ürünlerini tanıtmaya çalıştık.

Genel olarak sadece güvenlik ürünü değil, veri yedekleme, kablosuz iletişim ve veri güvenliği konusundaki ürünlerimizi de ISAF’ta müşterilerimize sunduk.

Özak Turnike
Gülşen Taşdemir / Ticaret Müdürü

DSC04132ISAF bizim için her yıl üzerine bir şeyler katarak ilerliyor. Amacımız firmalarımız ile görüşmek, öneri ve sorunlarını dinlemek. Bu amacımıza ulaşıyoruz. Ekstra olarak yeni firmalar ile tanışıp yeni potansiyel iş süreçlerine giriyoruz. Bu yıl da yine aynı şekilde verimli bir fuar geçirdik.

ISAF her yıl daha da ilerleyerek devam ediyor. Her yıl daha verimli ve organizasyon tamamıyla oturmuş bir şekilde karşılanıyoruz. Bu yıl da yine aynı şekilde, organizasyonda herhangi bir problem yaşamadık.  Bunun haricinde, Yurt dışı ziyaretçilerimizde sayı olarak çok fazla bir artış gözlemlemedik. Belki bu konu üzerinde biraz daha durulabilir.

Bu yıl ziyaretçi sayısı geçen yıla oranla küçük bir fark ile daha az oldu. Ama bu bizim nezdimizde fuarın amacına ulaşmadığını göstermez. Doğru kontaklar ile buluştuğumuz sürece, bizim için başarı sağlanmış olur. Bu yıl doğru kontakların ve hedef kitlenin buluştuğu bir fuar oldu.

Fuarda yeni ürünlerimiz ve bizi tanımlayan standart ürünlerimiz ile katılımı gerçekleştirdik. Biz her yıl Ar-Ge çalışmalarımızın neticesi olarak, fuara yeni ürünlerimizi götürmeyi istiyoruz. Bu yıl da yine aynı şekilde çalışmalarımızın sonucu olarak, yeni ürünlerimiz ile birlikte oradaydık.  Hızlı geçiş ürünlerinden Slıdıng Gate, Engelli / Vip geçiş ürünlerimizden WG5 model turnikemiz ve son günlerde tamamlanan ve basından da takip edilen Pasaport Turnikesi yeni ürünlerimizdendi. Standart imalatın dışında projeye özel çözümler de sunduğumuz için, bizim için her yeni proje yeni ürün demektir. Her ürünü aynı hevesle tasarlıyor ve üretiyoruz. Kendimizi tasarım üssü olarak adlandırmamızın sebebi budur.

Bütün ürünlerimiz firmalarımız tarafından ilgi gördü. Fakat özellikle Pasaport turnikemiz kullanıcılar tarafından oldukça dikkat çekti. Bu ürünümüz sayesinde, yurt dışına çıkışlarda pasaport kontrolü çok daha hızlı ve kontrollü olacak.  Pasaport ile ilk okuma gerçekleştikten sonra turnikenin ilk geçişini tamamlayan kullanıcılar, daha sonra parmak izi okuma bölümüne gelecek ve  EGM’ nin veri tabanındaki parmak izi denkliğinden sonra turnikeden geçiş tamamlanmış olacaktır. Bu yöntem ile yaklaşık 20 sn’ de pasaport kontrolünden geçişmiş olacaklardır.

A-Global
Namık Kemal Akyüz / A-Global CEO

DSC_1812ISAF bizim için güzel bir fuar oldu. Ziyaretçilerin genellikle sektörün profesyonelleri olması ve son kullanıcının daha az olması hem ISAF için hem de bizim için faydalı bir durum olduğunu düşünüyorum.

ISAF’ı bir hafta önce gerçekleşmiş olan Cebit’ ile karşılaştırdığımda ise ISAF’ın çok daha iyi bir fuar olduğunu da söyleyebilirim.

ISAF’a A-Global olarak birçok bilişim teknolojisi ürünümüzle katıldık ve ziyaretçilerimizi bu ürünler hakkında bilgilendirdik. Özellikle PoE Switch ürünümüz standımıza gelen ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Next & NextStar
Murat Barut / Güvenlik Sistemleri Satış ve Pazarlama Yöneticisi

DSC_0877ISAF 2014 bizim için güzel bir fuardı. Bu sene katılımın daha profesyonel olduğunu, ziyaretçilerin önceki yıllara göre daha bilinçli olduğunu söyleyebiliriz.

Next & NextStar ürün skalası çok geniş bir marka. Fuara ise konu itibariyle güvenlik sistemleri ürünlerimizle katıldık. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte üretilen cihazların kablosuz olmaya başlaması, kablosuz ürünlerin daha çok ilgi görmesine sebep olmakta. Bizim de ürünlerimiz arasından en dikkat çekeni kablosuz alarm sistemimiz YE-KA 1100 E/T oldu.

Grundig
Ercan Taş / Genel Müdür
Yalçın Demirak / Ortadoğu Bölge Müdürü

Yalçın DemirakErcan Taş -Fuarda 4 gün boyunca giderek yükselen bir ilgi vardı ve bizim için pozitif geçen bir fuar oldu.  Fuar öncesi partnerlerimizle yaptığımız grup mailing çalışmamız ve bilgilendirme davetlerimiz olduğu için onları bizim standımızda görmek, ilgi ve alakalarının pozitif yönde büyüyerek ilerlemesi bizi memnun etti.

Yalçın Demirak -Bu sene lansmanlarımızı ESSEN’de değil ISAF’ta yapmaya karar verdik. Bunu için CEO’muz Sn. Ludwig Bergschneider da burada bulundu ve beraber açılışımızı yapıp, ürünlerimizi sergiledik. Şuan kalite bakımından eşini arayan birçok ürünümüz var. Türkiye’de bu ürünlerimizin ve iş ortaklığımızın lansmanını yapabildiğimiz için çok gururluyuz. Ayrıca distribütörümüz olan ve büyük bir yatırıma giren İntegral ile beraber bu adımları attığımız için çok mutluyuz.

Ürünlerimiz arasında bulunan GCI-KF3505B adlı kameramız şuan piyasada var olan bütün unsurların içine adapte edildiği, böylece son teknolojilerin bir tek kamerada buluştuğu bir ürün. Stüdyo kameralarında elde edebileceğiniz görüntü kalitesine ulaşabilen bu kamera, kalitesi sebebiyle şuan birçok projede daha piyasa sürülmeden kullanılmaya başlandı.

Ercan Taş = Eklemek isterim ki Grundig portföyünde onlarca ürün var ve her ürün kendi ürün grubu içerisinde değerli ürünler. Biz burada partnerlerimize komple çözüm üretebilen bir distribütör kimliği ile çıkıyoruz ve bu şekilde çalışmak istiyoruz.

Milestone
Avrupa Pazarlama Kanalı Müdürü Jens Berthelsen

DSC_1697Milestone Systems olarak ISAF’a ilk defa katıldık. Fuardaki tanıtımımız ve gelen ziyaretçiler konusunda son derece memnun kaldık.  Bu durumun neticesinde 2015 yılında gerçekleşecek ISAF’a da katılmayı planlıyoruz.

Standımız genel olarak çok yoğundu ve birçok ziyaretçinin fazlasıyla ilgisini çekti. Ayrıca umut verici birçok projenin başlamasına sebep olabilecek görüşmeler yaptık.

Standımıza gelen ziyaretçilere, XProtect® yazılımımızın tanıtımını yaptık. Fuarda en çok dikkat çeken ürünümüz de bu oldu.

Ayrıca ağırlıklı olarak Milestone Husky™ Serisi’ni de ziyaretçilerimize sunduk. NVR’larımızın 3 modelini ise konuklarımızın görüp, dokunup, hissedebileceği şekilde açık olarak sergiledik.

Öncü Güvenlik Sistemleri
İbrahim Gönüllü / CEO

DSC04112Standımız her sene olduğu gibi bu sene de yoğun ilgi gördü. Güvenlik sistemlerine olan ilgi ve talebin artması, haliyle geçtiğimiz senelere göre fuara olan katılım da yükselmiş bulunmakta. Biz de bu doğrultuda oluşacak talep artışını karşılayabilmek için, ürün gamımızı ve sunduğumuz çözümleri genişlettik. Öncülüğünü yaptığımız bu çözümlere gelen ilgi ve alakadan son derece memnun olduğumuzu belirtmek isterim

ISAF’taki standımızda iş ortaklarımıza sunduğumuz çözümleri 6 ana guruba ayırdık. IP tabanlı proje ürünümüz olan Vivotek markası, gelişmiş yazılım desteği sayesinde kullanıcılara, açık ve kapalı geniş mekânlarda üstün hâkimiyet ve kullanım kolaylığı sunmakta. Yaklaşık 13 yıldır Türkiye dağıtıcılığını yürüttüğümüz Dunlop markamız,  analog, IP ve yeni bir teknoloji olan HD-TVI çözümler ile standımızda yer verdik.

Alarm sistemleri grubunda ise Videofied markamız ile kullanıcılara tamamen kablosuz ve elektrikten bağımsız olarak çalışan ve dünyada rakibi bulunmayan “video ile alarm doğrulaması sağlayan” güvenlik sistemi çözümüzü sunmaktayız. Bunların dışında, içerisinde algoritma bazlı bir yazılım bulunduran Davantis markamız çevre güvenliği konusunda, online grafik yazılımı ile yangın ihaleleri ve projelerinde kullanıcıların güvenle ve kolaylıkla kullanabileceği Cofem ve son olarak da ISSD firmamız tarafından, yazılım ve donanım olarak tamamı ülkemizde geliştirilmiş,  adaptif trafik yönetim sistemimiz olan CHAOS™ adlı ürünümüzü de yine kullanıcı ve ziyaretçilerin beğenisine sunduk.