ARMA KONTROL, ISAF’ta katılımcı olarak yerini aldı

2006 yılında sektörde bir Türk firmasının adını tüm dünyaya duyurmak hedefli kurulan Arma Kontrol ürünleri geçen 12 yıl içinde devam eden çalışmalar neticesinde bugün artık dünyanın birçok farklı ülkesinde kullanılmaktadır.

ISAF Fuarı’nda sergilenecek olan Road Blocker Sistemi, Mantar Bariyer Sistemi, Kollu Bariyer Sistemi, Yer Tuzağı ve Otopark Sistemlerinin tamamı Arma Kontrol tarafından üretilmektedir. Arma Kontrol, tamamı Türk mühendisler tarafından Türkiye’de üretilen Road Blocker ve Mantar Bariyerleri ile kazandığı sertifikalara sahip ilk yerli üretici firmadır.

Kamu kurumlarından tarihi mekânlara, havalimanlarından tünellere, bankalardan AVM’lere, Organize sanayi bölgelerinden inşaat sektörüne kadar binlerce projede ürünleri yer alan Arma Kontrol’ün en önemli referansları arasında “Avrasya Tüneli, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, İçişleri Bakanlığı, Koç Holding, Türk Hava Yolları Genel Müdürlük, Türkiye İş Bankası Genel Müdürlük, İstanbul Anadolu Adliyesi” gibi çok önemli noktalar bulunmaktadır.