SEKTÖRÜN TEK BULUŞMASI ISAF, 2022 YILINA YÜKSEK ORANDA BÜYÜME HEDEFİ İLE HAZIRLANIYOR. – ISAF

SEKTÖRÜN TEK BULUŞMASI ISAF, 2022 YILINA YÜKSEK ORANDA BÜYÜME HEDEFİ İLE HAZIRLANIYOR.

İçerdiği sektörlerin yurt içindeki alternatifsiz tek etkinliği,
Güneydoğu Avrupa’nın en büyük,
Ortadoğu ve Afrika’nın ikinci en büyük sektörel buluşması olan ISAF,
13-16 Ekim 2022 tarihlerinde, sektörün tüm paydaşlarını 26. kez bir araya getirecek.

Düzenlenmeye başladığı 1999 yılından bugüne her yıl büyüyen ISAF, pandemi döneminde dahi büyümesini devam ettirdi. 2021 organizasyonunda bir önceki yıla oranla çok ciddi oranda ziyaretçi artışı yaşanan ISAF, 2022 yılına çok daha ciddi bir büyüme beklentisi ile hazırlanıyor.

Düzenlendiği ilk günden bugüne kadar her yıl büyük oranlarda büyüme göstermiş olan ISAF Fuarı, bu büyümeye paralel olarak, uzun yıllardır düzenlendiği hollerin yetersiz gelmesi nedeniyle, 2021 yılında daha büyük hollere taşınmıştır. İstanbul Fuar Merkezi’nde daha büyük alanlara (Hall 5-6-7’de) taşınan ISAF’taki bu değişimin ana amacı geçmiş yıllarda fuar alanının tamamı ile dolması nedeniyle yer bulamadığı için katılamayan firmaların da katılımını sağlamak ve sektördeki büyümeyi de karşılamaktır.

Ayrıca, fuar alanının büyümesi ile birlikte, ISAF Security Fuarı’nda uzun süredir planlanan Ülke Güvenliği sektörü de kapsama dahil edilmiştir. Bu değişim ile birlikte gerek sektörden gerek ISAF ziyaretçilerinden gelen önemli bir talebe de cevap verilmiş olacaktır.

ISAF Fuarı’nın mevcut büyüme potansiyeline, fuar alanının büyümesi ve çok önemli yeni sektörlerin de kapsama dahil edilmesi ile fuarda yer alan stant sayısı, katılımcı firma sayısı ve kullanılan alanındaki büyümenin minimum %150 olması hedeflenmektedir. Tüm bu değişimlerin sonucu olarak ISAF’ta yer bulamayan sektör temsilcileri de, alanın büyümesi ile ISAF’a katılabilecek ve fuarın yarattığı ticari hareketten yararlanabileceklerdir.

Kapsadığı sektörlerde dünya markası etkinlikler arasında yer alan ISAF, 2022 yılında,

  • ISAF Security – 26. Uluslararası Güvenlik ve Ülke Güvenliği Sistem, Ekipman ve Hizmetleri Fuarı
  • ISAF Fire&Rescue – 26. Uluslararası Yangın, Acil Durum, Arama-Kurtarma Fuarı
  • ISAF Cyber Security – 11. Uluslararası Siber Güvenlik, Bilgi ve Ağ Güvenliği Fuarı
  • ISAF Smart Life – 11. Uluslararası Akıllı Binalar ve Akıllı Yaşam Fuarı
  • ISAF Safety&Health – 11. Uluslararası İş Güvenliği ve İş Sağlığı Fuarı

içeriği ile düzenlenerek, birbiri ile ayrılamaz şekilde bağlantılı 5 önemli sektörü bir araya getirecektir.

26. kez düzenlenecek olan ISAF’ta her yıl olduğu gibi bu yıl da öncelikli hedef, mevcut ziyaretçi kalitesini korumak ve zenginleştirmek olacaktır. Daha fazla yurt dışı ziyaretçinin fuarı ziyaret etmesi için yapılan çalışmalar, çok daha genişletilerek ve derinleştirilerek ISAF’ın daha fazla uluslararası ziyaretçisi olması sağlanacaktır. ISAF’ı yıllardır takip etmekte olan sektör temsilcileri ziyaretçilere, 2022 yılında sektöre yeni adım atmış kesimler de dahil edilecektir. Yanı sıra, kurumsal firmalardan ve kamu kurumlarından da daha geniş bir ziyaretçi kesiminin fuarı takip etmesi için çalışmalar daha güçlendirilecektir.

Sektöre yön veren etkinlik olduğunun bilinciyle, ISAF için yapılan çalışmalar her yıl daha geniş, daha kapsamlı ve tüm detaylar gözetilerek gerçekleşmektedir. Planlamaların tamamı ISAF’ın sektöre yön veren, sektörü geliştiren ve büyüten özelliklerini arttırmaya yöneliktir.

Sektöre yön veren, geliştiren, büyüten, kalitenin artmasını sağlayan ve özellikle sektördeki ticaret hacminin büyük bir kısmının gerçekleştiği ISAF’ta tüm paydaşları aramızda görmek bizleri de mutlu edecektir.