TAKİPSAN, ISAF’ta katılımcı olarak yerini aldı

Takipsan, 2011 yılında İzmir’de kurulmuş, günümüz itibariyle dünyanın birçok yerinde hizmet veren, RFID teknolojisi temelinde IOT, Perakende Mağazacılık Uygulamaları, Endüstriyel Otomasyon ve Mağaza Ürün Güvenlik çözümleri sağlayıcısıdır. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi içerisinde Ar-Ge merkezi, İzmir Sarnıç’ta yerli üretim yapılan fabrikası, İstanbul’da Satış-Pazarlama ofisi ve Hong Kong’da Satış ofisi bulunmaktadır.

Takipsan tarafından üretilen ve ISAF Fuarı’nda sergilenecek ürünler;

– Tunnel Station: Konveyör sistemine sahip bir RFID Okuyucu sistemidir. Koli içerisinde RFID çipli etiketler ile etiketlenmiş ürünlerin sayımını 2-3 saniye kadar kısa süre içerisinde yapar, kaydını tutar ve sisteme girer. Sevkiyat esnasında eksik ve hatalı yüklemelerin tamamen önüne geçer, mal kabul esnasında hataya yer bırakmaz.
– Donkey Station: Tunnel Station ile benzer özelliklerde ancak koli bazlı sayım yerine askılı ürünleri asorti olarak saymaktadır. İçerisinden geçirilen “eşek” denilen tekerlekli askılı arabalar ve ya otomatik askılı geçiş sistemleri için özel olarak üretilmektedir. Takım elbiseler, elbiseler, hot couture tarzı askılı ürünlerin sayımını saniyeler içerisinde tamamlamakta, raporlamakta ve kayda almaktadır.
– Box Station: Tunnel Station gibi koli bazlı RFID sayım sistemidir ancak konveyörü bulunmamaktadır. Daha portatif bir çözümdür, manuel olarak koliler Box Station üzerine konur, okuma-sayım tamamlandıktan sonra bir sonraki koliye geçilir. Raporlama, sayımları kayıt altına alma özellikleri vardır.
– AlarmID: Mağaza giriş-çıkışlarında, yer altında ve ya tavana asılı şekilde çalışan, müşteriler tarafından görülmeyen ve onları rahatsız etmeyen RFID Mağaza Güvenlik Sistemidir. 2 adet anten ve 1 adet sistem kutusundan oluşmaktadır. Okuma mesafesi 3.5 metre genişlik ve 3.5 metre yüksekliktir. Mağaza kapılarında yer kaplamaması, müşterilere potansiyel hırsız hissini vermemesi dolayısıyla perakendeciler tarafından tercih edilmektedir.
– WW Antenna: 12dbi ve 8dbi antenlere sahip olan entegre RFID okuyuculardır. Genellikle geçiş kontrol sistemlerinin olduğu otoparklarda, kontrollü geçiş verilen gümrüklü alanlarda ve ya otoyollarda kullanılmaktadır. Sabit okuyucu olarak RFID demirbaş takip sistemlerinde kullanıldığında güvenilir sonuçlar vermektedir.
– RFID Çipli Etiketler: Her sektöre özel farklı modellerle hizmet vermektedir.

RFID ile mal kabul, depo sayım, ürün takip, lojistik yönetimi, tedarik zinciri yönetimi yapan ve Tekstil, Perakende, Havayolu taşımacılığı, Turizm Otelcilik, Gümrüklü alan gibi birçok farklı sektörlere yönelik çalışan Takipsan’ın Vakko, Sarar, Türk Hava Yolları, Decathlon, Üniteks, Roteks, Digel, Emirali Tekstil, Folkart, MaxxRoyal Otelleri, IC Hotels, ESBAŞ gibi önemli referansları mevcuttur.