EFB ELEKTRONİK, ISAF’ta katılımcı olarak yerini aldı

EFB Elektronik GmbH, 1988 yılında Almanya‘da kurulmuş bir şirket olup ağırlıklı olarak Data-Network alanında pasif ürünler diye adlandırılan kategori bakır kablolar (Cat5e,Cat6, Cat7, Cat 7A, CAT8 v.b) fiber optik kablolar (SM, MM, aerial, çelik zırhlı v.b) ve bu kabloların network alt yapısında tamamlayıcı unsurları olan komponentlerin (Patch panel, patch cord, keystone jack v.b) üretimi ve tedariki ve bunun yanısıra Data Center kablolama çözüm ve ürünlerinin tedariki konularında yoğunlaşmıştır.

2004 yılında dünyanın sayılı kablo üreticileri arasında yer alan Hollanda merkezli TKH Holding’ in bünyesine katılmış ve bununla birlikte Almanya’da yapmış olduğu başarılı çalışmaları Avrupa’ ya yaymaya başlamıştır. 2007 yılında İstanbul da EFB Elektronik Türkiye merkez ofisini açıp Türkiye pazarına aracısız ulaşmayı hedeflediği gibi Türkiye üzerinden komşu ülkelere de hizmet vermeye başlamıştır.

2007 yılından bu yana Türkiye de bulunan şirket, gerek EFB Elektronik GmbH gücünü, Alman kalite ve hizmet anlayışını gerekse bağlı bulunduğu TKH Holding’in olanaklarını pazara sunmuş ve her geçen sene küçükten büyüğe sayısız projede pazarda yer almıştır. %90 Alman sermayesi olan şirket, Data Network alt yapı projelerinde hem özel hem de kamu projelerinde sıklıkla yer almaya başlamış olup marka tanınırlığı da üst düzeye çıkmıştır. EFB Elektronik’e ait ECOLAN ve INFRALAN markaları tüm Avrupa da olduğu gibi Türkiye’de de yerini almış ve uygulamacı firmalar tarafından tercih edilir olmuştur.

Ve 2015 yılı itibariyle TKH Holding’in bir markası olan SIQURA kamera ve çözümleri ile VDG yazılım çözümleri, Kartlı geçiş ve Güvenlik Yönetimlerinde Keyprocessor markalarının yanısıra Park Assist ve Uzakdoğu’nun en büyük üreticilerinden biri olan SUNELL markası ile güvenlik kamera sektörüne giriş yapmış ve bu ivme ile piyasada ATEX sertifikaya ve termal kameralara sahip olan önemli bir oyuncu olma yolunda büyük bir adım atmıştır.

Yer aldığı ISAF 2018 Fuarı’nda Siqura marka kameraları, VDG marka kamera yazılımı, Keyprocessor marka kartlı geçiş ve güvenlik yönetimi, Commend marka Intercom, Ecolan ve Infralan marka yapısal kablolama ve pasif komponent çözümler ile FLIR ve Planet marka ürünleri sergileyecek olan EFB Elektronik’ın sunacağı çözümler Trafik ve Tünel çözümleri, Endüstriyel Atex çözümler, Data Center çözümleri ve Komple birbirine entegre olmuş çözümler olacaktır.