ISAF, 11-14 EKİM 2018 TARİHLERİNDE İSTANBUL FUAR MERKEZİ’NDE 22.KEZ GERÇEKLEŞTİ.

1999 yılından bugüne kadar her yıl bir öncekine göre mutlaka büyüme yaşayan ISAF, 2018 yılında yine önemli bir büyüme ve gelişme yaşadı. ISAF’ta 5 ana bölümde toplamda 219 stantta ürünler sergilendi. Bu 219 stant alanında 600’ün üzerinde uluslararası ve yerli markanın ürünleri sergilendi. Ürünleri sergilenen firmaların tamamına yakınının en üst düzey yetkilileri ve sorumluları fuarda yer alarak, firmaların on binlerce farklı ürününü ve modelini ziyaretçilere tanıtma ve sunma fırsatını buldu.

20.000 metrekarenin üzerinde gerçekleşen fuarda;

  • ISAF Security Fuarı (22.Uluslararası Güvenlik Sistemleri ve Hizmetleri Fuarı)
  • ISAF IT Security Fuarı (7.Uluslararası Bilgi, Network ve Siber Güvenlik Fuarı)
  • ISAF Smart Home Fuarı (7.Uluslararası Akıllı Binalar ve Bina Otomasyon Fuarı)
  • ISAF Fire&Rescue Fuarı (22.Uluslararası Yangın, Acil Durum, Arama-Kurtarma Fuarı)
  • ISAF Safety&Health Fuarı (7.Uluslararası İş Sağlığı ve İş Güvenliği Fuarı)

olmak üzere 5 ana başlığa yer verildi.

Fuarda 174 yerli firma yer alarak ürettikleri, temsilcisi oldukları, hizmet olarak sundukları ürün ve hizmetleri tanıttı. Yurt dışından ise 64 ülkeden 42 firma fuarda yer alarak ürettikleri ürünleri tanıtarak, yerli partnerler ile görüşmeler yaptılar ve ürünlerini tanıttılar.

81 ilimizin 77’sinden ziyaretçilerin yer aldığı ISAF’ın yerli ziyaretçi sayısı 16.352 olarak gerçekleşti. Uluslararası ziyaretçilerin de yoğun ilgi gösterdiği ISAF’ta 64 ülkeden 1.043 ziyaretçi ağırlandı. Uluslararası ziyaretçilerin önemli bir kısmı, fuarı gerçekleştiren Marmara Fuarcılık tarafından ağırlanan yurt dışı alım heyetlerinden oluşmaktaydı. Direkt iş birliği görüşmeleri ve satın alma amaçlı fuarı ziyaret eden yurt dışı ziyaretçilerin önemli bir kısmı büyük iş bağlantıları sağladılar.

ISAF 2019 için firmaların şimdiden katılım taleplerinde bulunmaları ve gelen ziyaretçilerden pozitif geriye dönüşleri 17-20 Ekim 2019 tarihinde de gerçekleşecek olan ISAF’ın yeni bir rekor kıracağını da bugünden göstermiş oldu.