ISAF Fuarları Mükemmel Geçen Son Günüyle Kapanışı Yaptı

Güvenlik teknolojilerinin bölgesindeki ‘Bir Numaralı Fuarı’ olan Uluslararası ISAF Fuarları, yüksek katılımcı sayısı, geniş ürün sergisi ve heyecan verici fuar etkinlikleriyle geçen son günün ardından, ziyaretçilerini gelecek sene tekrar ağırlamak üzere kapanışını gerçekleştirdi. İş hacminin ve ticari etkinliklerin bir hayli yoğun yaşandığı gözlenen fuarda, yapılan anket ve röportajlardan; güvenlik ve ilgili sektörlerden gelen katılımcı firmaların fuar organizasyonundan memnun oldukları ve gerçekleştirmiş oldukları geniş kapsamlı ticari işlemlerden tatmin oldukları anlaşılmaktadır.  

Güvenlik sektörü için dev bir buluşma platformu olduğu kadar, düzenlendiği bölgedeki etkisi ve ağırlığıyla büyük bir marka olma yolunda adımlar atan 19. Uluslararası ISAF Fuarları; 17-20 Eylül tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi (İFM) 9-10-11. hollerde gerçekleşti. Güvenlikle alakalı her türlü ürünün ve teknolojinin kendisine yer bulduğu Uluslararası ISAF Fuarları, aynı zamanda güvenlik sistemleri, bilgi teknolojileri güvenliği ve akıllı bina otomasyon sistemleri gibi alt başlıklarla da hem fuar kapsamını genişletmiş hem de spesifik ürün sergisi sayesinde sektördeki alıcı, satıcı, distribütör, entegratör ve son kullanıcı gibi farklı paydaşlara yarar sağlayacak şekilde düzenlenmiştir.

Düzenlenen stant şovları, performanslar ve sürpriz hediye çekilişleri gibi heyecan yaratan etkinliklerin yanı sıra, eğitim seminerleri, konferans ve açık oturumlarla ziyaretçileri bilinçlendirerek sektörde fark yaratan Uluslararası ISAF Fuarları’yla ilgili değerlendirmede bulunan Marmara Tanıtım Fuarcılık Kurumsal İletişim ve Pazarlama Koordinatörü Selma Yılmaz,

“ISAF’ın, yoğun ve hareketli atmosferinin yanı sıra, katılımcı ve ziyaretçilere neşe veren bir havası da var. Yöneticiler, çalışanlar, sektör profesyonelleri, akademisyenler, kamu çalışanları, son kullanıcılar ve diğerleri… Burada olmak herkesin hoşuna gidiyor. İşte tam da bu nedenle biz ISAF’a ‘güvenlik sektörünün festivali’ diyoruz. Yeni iş sezonuna hem maddi hem manevi anlamda pozitif bir başlangıç yapmak herkes için çok önemli, bu başlangıca önayak olabilmek de bizim için önemli. Bu resmin bir parçası olan ve oluşmasına katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum”

dedi.

Uluslararası ISAF Fuarları’nda bu yıl Security, IT Security ve Smart Home Fuarları’yla toplamda 281 katılımcı firma yer alırken, ISAF Security 11.323 m2, Smart Home 787,2 m2, IT Security’de ise 462,4 m2 olacak şekilde toplamda 12.572,6 m2 alan fuar katılımcısı firmalar tarafından tutulmuştur.