MAKİM, ISAF’ta katılımcı olarak yerini aldı

MAKİM 1982’den beri Türkiye’de elektromekanik cihazların tasarlanması, geliştirilmesi ve üretilmesi konularında çalışmaktadır. İleri seviyedeki üretim altyapısı ile portföyündeki ürün ve sistemlerin AR-GE süreçlerinden tasarıma, tasarımdan üretime ve satış sonrası desteğe kadar tüm safhaları kendi bünyesinde gerçekleştirebilecek kapasiteye sahip olan Makim 36 yıldır 65 ülkeye hizmet vermektedir. 65 ülkede metro, hastane, üniversite, kamu ve özel bina gibi birçok projede sayısız referansa sahiptir.

MAKİM’in mevcut altyapısı talaşlı imalat, saç işleme, elektronik, montaj ve hassas döküm gibi geniş bir üretim yelpazesini içerir. Makim fikirden Ar&Ge’ye, tasarımdan üretime, satış ve satış sonrası desteğe kadar tüm üretim sürecini kendi yapısında gerçekleştirir.

Makim imalatçı kimliği turnike alanında üç kollu turnikeler, hızlı geçiş turnikeleri, boy turnikeleri, özel geçiş turnikeleri, bariyer sistemleri ve hidrolik yol bloğu, mantar bariyer üretimi yapmaktadır. Makim standart ürünlerin yanı sıra sahip olduğu Ar-Ge ve üretim alt yapısı ile bu alanda proje bazlı özel turnike imalatı da yapmaktadır. 2011 yılından beri ithalatçı kimliği ile ürün yelpazesine kazandırdığı biyometrik sistemler, kameralar, kart okuyucular, manyetik kilitler, butonlar, kart grubu, güç kaynakları, kablo grubu, bekçi tur kontrol sistemleri gibi üst sistemler ile  tüm ürünleri bünyesinde bulundurarak geçiş kontrol sistemleri alanında bayilerine hizmet vermektedir.

Makim, 12.kez katılacağı ISAF’ta imalatını yaptığı turnike ve bariyer, ithalatını ve distribütörlüğünü yaptığı, ayrıca kendi markalarıyla da üretilen biyometrik sistemler, kameralar, dağıtıcılığını yaptığı görüntülü diyafon sistemleri, kayar kapı sistemleri ürünlerini tanıtacaktır.

Makim ürünleri güvenlik ihtiyacının olduğu ve geçişin kontrol altına alınarak, ihtiyaç duyulması halinde rapor alınarak verilerin izlenilmesi gereken her yerde kullanılmaktadır. Metrolar, hastaneler, üniversiteler, bakanlıklar, okullar, hapishaneler, kamu ve özel binalar, inşaat alanları gibi yerlerde kullanılmaktadır.