ÖZAK, ISAF’ta katılımcı olarak yerini aldı

1974 yılında kurulan ve turnike üretim fikrini Türkiye’ ye getiren ilk getiren firma olan Özak, üretimlerini Kocaeli’ de 24.000 m2 kapalı, 11.000 m2 açık alanı bulunan tesislerinde gerçekleştiriyor.  80’den fazla ülkeye ihracat yapan Özak, ürünlerini yaya ve yol geçişi şeklinde ayırmaktadır. Yaya geçiş sistemlerinde turnike üretimi olan Özak Turnike’nin, yol geçiş sistemlerinde, çarpışma testleri yapılan ve P1 seviyesinde sertifikaları alınan Road Blocker ve Bollard ile Kollu Bariyer üretmektedir.

Bu yıl yine Ar-Ge süreçlerini tamamlamış ve lansmanlarına başladığımız yeni ürünleri ile ISAF Fuarı’nda yer alacak olan Özak ürünlerinin kullanım alanı da oldukça geniş. Güvenlik ve geçiş kontrol ihtiyacı olan her noktada kullanılan ürünlerin en önemli kullanıcılarının başlıcaları Kamu kurumları, spor salonları, stadyumlar, plazalar, caddeler, askeri kurumlar, hava alanları, geçici inşaat sahaları, siteler vb. yerlerdir.

44 yıllık tecrübenin vermiş olduğu tecrübe ile yurtiçi ve yurtdışında oldukça fazla olan referanslarının arasında geçtiğimiz yıllarda tamamlanan TFF projesi ile Türkiye’ deki yaklaşık 35 stadyum, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Turkcell Data Merkezleri ve daha birçok veri merkezi, Hava alanları, Bankaların Genel Müdürlükleri gibi birçok referans noktası mevcuttur.