TÜRK MARİN, İLK KEZ ISAF’DA – ISAF

TÜRK MARİN, İLK KEZ ISAF’DA

Birçok faaliyet alanına danışmanlık hizmeti sağlayan Türk Marin, ISAF Fire&Rescue Fuarı’na ilk kez katılım sağlıyor.

Türk Marin, ISAF 2019’da sanal gerçeklik uygulaması olan FLAIM TrainerTM Yangın Eğitim Simülatörü’nü ziyaretçilerle buluşturacak.

FLAIM TrainerTM, yangın simülasyonlarına daha fazla gerçekçilik katan ve gerçek hayatta oluşturulması zor, yüksek riskli senaryolarda yangın söndürme eğitimi vermesini sağlamaya yönelik çok bileşenli bir sanal gerçeklik simülasyon sistemidir.

Fuarda bir FLAIM TrainerTM seti bulunduracak olan Türk Marin bu set ile ziyaretçileri donatarak (kıyafetleri giydirip, ekipmanları kullanarak) sanal gerçeklik ortamında yangın söndürme deneyimini yaşatmak istemektedir.

Türk Marin, Yönetim Kurulu Başkanı Mithat FİDAN, ISAF Fire&Rescue Fuarı ile ilgili: ‘’ISAF’a bu yıl ilk kez katılıyoruz. Fuarların, sektörün ilerlemesinde katkı sağladığına ve fikir/ürünlerin son kullanıcılar ile buluşma noktası olduklarına inanmaktayız. İş güvenliği, yangın algılama, söndürme sistemleri konusunda sektörün ilgi odağı olduğunu düşündüğümüz için de ISAF’a katılmaya karar verdik.

Aynı zamanda ISAF Fire&Rescue Fuarı’nda sanal gerçeklik uygulamamız olan FLAIM TrainerTM’‘i itfaiye teşkilatlarına, yangın ve güvenlik eğitimi veren kuruluşlara ve sektöre tanıtmayı, dershane eğitimi ile canlı yangın söndürme eğitimi veren simülatörler arasında bir ara eğitim imkanının var olduğunu göstermeyi, potansiyel müşteriler ile bir araya gelmeyi de hedeflemekteyiz.’’