ÖZMETA ELEKTRONİK İLK KEZ ISAF’TA..!

Özmeta Elektronik 1998 yılında Ankara’da genel seslendirme cihazları üretimi yaparak faaliyetlerine başlamıştır. Faaliyete geçtiği günden bu güne kadar ARGE çalışmalarını kesintisiz sürdürmüş olan firma, TÜBİTAK ve KOSGEB destekli projelerle günümüzün teknolojisine uygun olarak üretimini gerçekleştirmektedir. Seslendirme cihazlarının yanında; programlı akıllı okul saatleri, programlı ezan cihazları ve kablosuz anons sistemlerinde, EN 54-16 uyumlu acil anons ve adresli anons sistemlerinde ülke genelinde öncülük yaparak örnek bir üretici kimliği kazanmıştır.

Firma, bu öncü kimliğini sürdürmek, daha iyi üretim yapmak ve hizmet sağlamak maksadıyla da Ankara’da Gersan Sanayi Sitesi’nde 2000 m²’lik kapalı alanda modern bir üretim tesisi kurarak üretimlerine devam etmektedir. Her türlü yeniliğe ve gelişime açık olan Özmeta Elektronik kendi projelerinin yanında, müşterilerinin sunduğu, firmanın projelendirme bölümündeki deneyimli elemanlarının geliştirdiği projeler de, hem farklı deneyimler kazanmakta hem de müşterilerine kendilerine özel çözümlerde bulunacak üretimlere kavuşturmaktadır. Her geçen gün büyüyen ve Türkiye geneline yayılan bayilikleri, ISO 9001 kalite belgesi ile satış sonrası hizmetler için TSE ve Sanayi Bakanlığı’ndan Satış Sonrası Hizmet ve Yeterlilik Belgeleri ile müşterilerine daha kaliteli ve daha güvenli bir hizmet sunmayı hedeflemektedirler.

Bütün bu çalışmalarının yanı sıra 2019 yılı içinde üretim gruplarından, Acil Anons Sistemleri’ni dijital dünyaya uyum sağlayabilmeleri açısından adreslenebilir bir sistem haline getirmişlerdir. Bu sistemlerin alt yapılarını Fiber Optik kablo ve network ağında kullanılabilir hale getirmek için de AR-GE çalışmaları hala devam etmektedir. Bu çalışmaların kurgulanmasını yaygınlaştırmak için ise bayilerine, müşterilerine seminer ve toplantılar düzenlemektedirler.

Özmeta Elektronik kendi ürünlerinden olan profesyonel 100 volt acil anons sistemleri, yeni nesil adresli acil anons sistemleri, akıllı programlı okul saatleri, genel maksatlı ve profesyonel seri mikserli amplifikatörler, portatif şarjlı mikserli amplifikatörler, kablosuz anons ve ezan sistemleri lisan laboratuvarı ses sistemlerinin lansmanını ISAF’da yapacaktır.

Firmanın hedef pazarlarındaki önceliği Türkiye geneline yayılmış olan bayileridir. İnşaat firmalarının Elektrik Taşeronları da proje alanında en büyük destek verilen müşteri grubudur.  Bu firmalara zayıf akım sistemlerinin bir kolu olan Acil Anons Seslendirme konularında malzeme ve proje desteği verilmektedir.  Söz konusu firmalar ve projeleri yurt içi ve yurtdışı kaynaklı projeler olmaktadır. Ayrıca Türkiye genelinde kullanılan kablosuz ezan ve anons sistemi konularında da Özmeta Elektronik olarak sektörün liderliğini sürdürmekte olup; Türkiye’de ilk ve tek lisan laboratuvar üretimi yapan firma olmanın da gururunu yaşamaktadır.

17-20 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan ISAF 2019 Fuarı’nda Özmeta Elektronik’e verimli bir fuar geçirmesini dileriz.