HIKVISION, ISAF’ta katılımcı olarak yerini aldı

Hikvision, yenilikçi güvenlik kamerası ürün ve çözümlerinin dünya lideri tedarikçisidir. Sektörün en büyük Ar & Ge gücüne sahip olan Hikvision, ses ve görüntü kodlama, video görüntüsü işleme ve veri depolama gibi kilit teknolojilerin yanı sıra bulut bilişim, büyük veri ve derin öğrenme gibi geleceğin parlak teknolojilerinde de ilerlemeye devam etmektedir. Güvenlik kamerası sektörünün yanı sıra akıllı ev teknolojileri, endüstriyel otomasyon ve otomotiv elektroniği sektörlerine de uzanan Hikvision, uzun-vadeli vizyonunu karşılamayı hedefliyor. Her zaman müşterileri için değer yaratan Hikvision, tüm dünyada varlığını göstermek adına 33 adet bölge şubesiyle hizmet veriyor.

ISAF 2018 Fuarı’nda, Hikvision standında veri yönetimi ve uygulamaları gibi heyecan verici alanlarda firmanın liderliğini kanıtlayacağı yeni AI-Yapay Zeka deneyimleri sergilenecektir. İlave olarak Hikvision standında firmanın ortaklarıyla birlikte paylaşılan başarısının gerçekten parladığı Üçüncü parti ekosistem stratejisi gösterilecektir. Hikvision standını ziyaret ettiğinizde firmanın ürünleri ve teknolojileri daha yakından tanıyabileceğiniz eşsiz  “Deneyim Bölgesi”nde  Trafik &Ulaşım ve Kontrol Merkezi çözümlerinin, TV Duvar ekranlarının , CCTV dışı güvenlik ürünlerinin , büyüleyici EZVIZ ürünlerininin keyfini çıkaracaksınız. Heyecan verici yeni iş girişimlerimizde 2018 için neler olduğunu görebileceksiniz.

Hikvision, Akıllı Kentler, Akıllı Trafik Sistemleri ve Entegre Güvenlik Çözümleri gibi birçok alanda yapay zeka teknolojisini başarıyla uygulamıştır. Şirket ISAF Fuarı’nda, kapsamlı ve yenilikçi bir sistem olan Akıllı Trafik Sistemi (ITS) çözümünü sunarak, trafik sıkışıklığının azaltılmasına, kural ihlali yapanların belirlenmesine ve şüpheli araçların durdurulmasına, akıllı ve veri-bazlı bir yaklaşımla nasıl yardımcı olacağını gösterecektir.

Bir güvenlik kamerası sisteminin başarısı en başta yönetim platformuna bağlıdır. Hikvision’ın fuarda tanıtacağı sistemler arasında, yüz tanıma, kişi sayma, otomatik plaka tanıma ve Geçiş kontrol (Access Control) sistemleri entegrasyonu gibi özellikler sunan akıllı video yönetim sistemi çözümü olan HikCentral yazılım platformu da yer alıyor.

Hikvision, esnek çözüm üretme yeteneği sayesinde, sadece temel elektronik güvenlik sistemi (görüntüleme, kayıt, geçiş kontrol vb.) ihtiyacı olan her seviyeden son kullanıcıdan, devlet kurumları, özel sektör ve niş projelere kadar terzi işi çözümler üretebilmektedir. Dikey sektörler olarak sınıflandırılacak olursa, Finans ve Bankacılık, Hotel, Endüstriyel Tesisler, Perakende, Mobil (Araç & Taşınabilir Teknolojiler) ve Akıllı Trafik Çözümleri olarak sınıflandırabilir. Bu sektörlere hizmetlerini ise Endüstri 4.0 ile beraber artık daha akıllı verimli uç ekipmanları sağlamak gerekliliği konusunda tüm bilgi birikimini AI (Yapay Zeka) teknolojili ürünleri geliştirip, üreterek dünyada ilklere imza atarak sağlamaktadır.

Hikvision refaransları olarak, Örnek bazı Büyük ölçekli Projeler ve kullanıcıları olan Kartal Adliyesi, Diyarbakır KGYS, Danıştay Binası, Kara Harp Okulu, (Kamu), Ağaoğlu Maslak 1453, Acarkent (Konut), Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası, VakıfBank, İş Bankası, TEB, Akbank, (Finans), IETT, TCDD, BMC, BİM, MKE, ATAŞ vb. şeklinde listelenebilir.