İZMİR TİCARET ODASI TEŞVİKLERİ

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2014 yılında da İzmir Ticaret Odası (İZTO), yurtiçi fuarlara katılımları teşvik etmek amacıyla destek vermektedir. İzmir Ticaret Odası’nın teşvik kapsamında bu yıl, ISAF Safety&Health ve ISAF Smart Home fuarlarımız vardır.

İzmir Ticaret Odası’nın sunduğu teşvikten sadece İzmir Ticaret Odası‘na kayıtlı, aidat borcu olmayan firmalar yararlanabilecektir. İzmir Ticaret Odası’na aynı fuar için başvuru yapan üyeler arasında, en düşük bedelle fuara katılan firmanın ödediği m² birim fiyatı esas alınarak, 9m²’ye kadar olan çıplak veya paket stand bedelinin tamamı, yapılan başvuru İzmir Ticaret Odası tarafından onaylandığı takdirde, başvuru sahibi firmaya ödenmektedir.

Her bir fuar için katılımcı firmaların tamamına ödenecek olan toplam tutar 40.000 TL’yi aşamaz. Ödenecek teşvik tutarı 40.000 TL’yi geçtiği takdirde toplam tutar, firmalar arasında, ödedikleri bedelin toplam içindeki yüzdesi oranında paylaştırılır. 

Ödeme fuar bitiminden yaklaşık 2 – 2,5 ay sonra firmanın başvuru sırasında, İzmir Ticaret Odası’na bildirdiği hesaba EFT yoluyla yapılacaktır.  Stand dekorasyonu ve fuar alanında alınan ekstra hizmetler destek kapsamına alınmamaktadır. Ayrıca KOSGEB desteği alan firmalar bu teşvikten faydalanamayacaktır. Aynı yıl içerisinde aynı firma grubundan, yani firmanın kendisi ya da kendisine bağlı şubelerinden yalnızca biri teşvikten faydalanabilecektir.

Fuarlarımıza katılan katılımcılarımızın teşviklerden yararlanabilmeleri için; Fuarın başlangıç tarihinden 15 gün öncesine kadar, İzmir Ticaret Odası web portalı aracılığıyla online başvuru yapmış olmaları gerekmektedir.