SEKTÖRÜN BÜYÜK BULUŞMASI ISAF, 25. KEZ GERÇEKLEŞİYOR..!

İçerdiği sektörlerin yurt içindeki alternatifsiz tek etkinliği,
Güneydoğu Avrupa’nın en büyük,
Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın ikinci en büyük sektörel buluşması olan,
ISAF, 14-17 Ekim 2021 tarihlerinde 25. kez sektörün tüm kesimlerini bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Kapsadığı sektörlerde dünya markası etkinlikler arasında yer alan ISAF, 2021 yılında yine;

  •     ISAF Security – 25. Uluslararası Güvenlik Sistemleri, Hizmetleri ve Ekipmanları Fuarı
  •     ISAF Fire&Rescue – 25.Uluslararası Yangın, Acil Durum, Arama-Kurtarma Fuarı
  •     ISAF Cyber Security – 10. Uluslararası Siber Güvenlik, Bilgi ve Ağ Güvenliği Fuarı
  •     ISAF Smart Life – 10. Uluslararası Akıllı Yaşam ve Akıllı Binalar Fuarı
  •     ISAF Safety&Health – 10. Uluslararası İş Güvenliği ve İş Sağlığı Fuarı

içeriği ile düzenlenerek, birbiri ile ayrılamaz şekilde bağlantılı 5 önemli sektörü bir araya getirecektir.

Uluslararası ölçekte, sektör temsilcileri tarafından en çok bilinen global sektör fuarlarının önde gelenlerinden biri olan ISAF, düzenlendiği ilk günden bugüne kadar her yıl ciddi oranlarda büyüme göstererek gelişmiştir. ISAF Fuarı, bu büyümeye paralel olarak, uzun yıllardır düzenlendiği hollerin yetersiz gelmesi nedeniyle, 2021 yılında daha büyük hollere taşınacaktır. Yine İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan ISAF, Hall 5-6-7’de daha büyük alanlarda düzenlenecektir. ISAF’ta yer bulamayan sektör temsilcileri de, alanın büyümesi ile ISAF’a katılabilecek ve fuarın yarattığı ticari hareketten yararlanabileceklerdir.

Corona pandemisi nedeniyle 2020 yılında düzenlenemeyen ISAF, verilen bir yıllık aradan sonra sektörün tüm kesimleri tarafından heyecanla beklenmektedir. Sadece katılımcılar değil, aynı zamanda yurtiçinden ve yurtdışından alım yapmak ve ürünleri incelemek isteyen ziyaretçiler de ISAF’ın en kısa zaman içinde düzenlenmesi konusunda taleplerini ve beklentilerini paylaşmaktadır.

Son yılların en önemli sektörleri ISAF kapsamındaki 5 fuarda…
ISAF, bu özelliği ile gerek katılımcı gerekse ziyaretçi çeşitliliği açısından her geçen yıl daha da zenginleşmekte ve büyümektedir. Alan büyüklüğü de, katılımcı ve ziyaretçi sayısı da her yıl önemli artış gösteren ISAF, 2019 organizasyonunda 18.320 ziyaretçiyi ağırlamıştır. ISAF katılımcıları, fuar esnasında ve fuar sonrasında %95 üzerinde direkt ilgili ve profesyonel kesimden oluşan ziyaretçi sayısı ve kalitesi ile ilgili yüksek oranda olumlu geri dönüşler bildirmişlerdir.

25. kez düzenlenecek olan ISAF’ta her yıl olduğu gibi bu yıl da öncelikli hedef, mevcut ziyaretçi kalitesini korumak ve zenginleştirmek olacaktır. Daha fazla yurtdışı ziyaretçinin fuarı ziyaret etmesi için yapılan çalışmalar, çok daha genişletilerek ve derinleştirilerek ISAF’ın daha fazla uluslararası ziyaretçisi olması sağlanacaktır. ISAF’ı yıllardır takip etmekte olan sektör temsilcileri ziyaretçilere, 2021 yılında sektöre yeni adım atmış kesimler de dahil edilecektir. Yanısıra, kurumsal firmalardan ve kamu kurumlarından da daha geniş bir ziyaretçi kesiminin fuarı takip etmesi için çalışmalar daha güçlendirilecektir.

İlk düzenlenmeye başlandığı 1999 yılından bugüne sürekli olarak büyüme gösteren ISAF, 2012 yılından itibaren gerçekleştirilen yeniden yapılanma ile sektörün tüm kesimleri fuar kapsamına dahil edilecek şekilde planlanmıştır.  Bu kapsamda yapılan çalışmalar neticesinde ISAF, içerdiği alanlardaki tüm paydaşların eksiksiz olarak bir araya geldiği yurtiçindeki en büyük güç haline de gelmiştir.

Sektöre yön veren etkinlik olduğunun bilinciyle, ISAF için yapılan çalışmalar her yıl daha geniş, daha kapsamlı ve tüm detaylar gözetilerek gerçekleşmektedir. Planlamaların tamamı ISAF’ın sektöre yön veren, sektörü geliştiren ve büyüten özelliklerini arttırmaya yöneliktir.

Sektöre yön veren, geliştiren, büyüten ve sektör içindeki kalitenin artmasını sağlayan, sektördeki ticaret hacminin büyük bir kısmının gerçekleştiği ISAF’ta tüm sektör temsilcilerini aramızda görmek bizleri de mutlu edecektir.